Visą pasaulį apėmusi koronaviruso (COVID-19) pandemija privertė daugelio šalių, taip pat ir Lietuvos, vyriausybes imtis precedento neturinčių priemonių: sienų kontrolės, karantino, judėjimo apribojimų. Visa tai neišvengiamai paveikė daugelio gyvenimą, sustabdė šimtų įmonių veiklą, tūkstančiai žmonių prarado darbus arba turėjo išeiti į prastovas.

Moratoriumas fiziniams asmenims

LKU kredito unijų grupė, prisidėdama prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, pasirašė bendrą moratoriumą dėl laikino kredito įsipareigojimų atidėjimo privatiems klientams. Šiuo moratoriumu įsipareigojama visiems privatiems klientams, kurie iki karantino pradžios tvarkingai mokėjo įmokas, tačiau dėl koronaviruso situacijos susidūrė su finansiniais sunkumais, neteko darbo ar dalies pajamų, raštu apie tai informavus kredito uniją, iki vienerių metų bus atidėtas pagrindinės būsto paskolos dalies mokėjimas. Klientui reikės mokėti tik palūkanas. Vartojimo kreditams kredito unijos moratoriumo laikotarpiu taikys atidėjimą iki pusmečio.

Individualiai bus sprendžiama tik dėl tų klientų, kurie jau iki 2020 m. kovo 16 d. turėjo reikšmingų bei įsisenėjusių finansinių problemų, vėlavimų ar nemokų.

Kada įsigalioja moratoriumas? Moratoriumas įsigalioja 2020 m. balandžio 24 d. ir bendru sutarimu jo galiojimas pratęstas iki 2020 m. rugsėjo 30 d.

Kur kreiptis? Dėl įmokų atidėjimo kviečiame kreiptis į savo kredito uniją, visų jų sąrašą rasite šioje nuorodoje.

 

Daugiau apie moratoriumą fiziniams asmenims skaitykite Lietuvos bankų asociacijos interneto svetainėje.